Prawidłowa wentylacja w zakładach galwanicznych, chemicznych

2420
0
Share:

O konieczności zapewnienia bezpiecznych i komfortowych warunków pracy pracownikom mówi się z roku na rok coraz więcej. Niestety, dyskusje te podejmowane są przede wszystkim przy okazji zatruć pracowników oraz inspekcji BHP wykrywających liczne uchybienia w miejscach pracy. W przypadku zakładów galwanicznych, farmaceutycznych oraz chemicznych ryzyko utraty zdrowia jest niezwykle wysokie. Jak pracodawcy powinni dbać o bezpieczeństwo pracowników?

Podstawą jest wentylator!

Prawidłowe wentylowanie pomieszczeń pracowniczych jest kluczowym aspektem – dzięki odpowiednio dobranym wentylatorom wszelkie pyły oraz toksyczne gazy są odprowadzane poza pomieszczenia, a sami pracownicy nie są narażani na ich wdychanie. Topowi producenci są w stanie zaoferować nam wysokiej klasy wentylatory przemysłowe, dostosowane również do pracy w trudnych warunkach. Wentylatory oferowane przez producentów tworzone są z odpornych na uszkodzenia materiałów – są zabezpieczone przed niskimi i wysokimi temperaturami, jak również przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy.
Przed zakupem wentylatora przemysłowego warto zapoznać się z parametrami kilku modeli. Sprawdźmy ich moc, wydajność oraz to, z jakich materiałów zostały wykonane.
Czytaj więcej na stronie planetfan.pl.

Share:
https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-przegladu-technicznego-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/co-grozi-za-przeglad-samochodu-po-terminie/ https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/