Zalety zautomatyzowanego systemu spawania

1998
0
Share:

Spawanie jest procesem, w którym dwa materiały są łączone razem przez ogrzewanie, mieszanie, a następnie chłodzenie w celu utworzenia mocnego połączenia. Od spawania łukowego do zgrzewania punktowego, nowe i używane roboty spawalnicze są zwykle stosowane w procesach wymagających solidnej spoiny. Wówczas jakość i szybkość to kluczowe czynniki decydujące o sprawności wykonania zadania. Spawanie zrobotyzowane to zautomatyzowany proces, który zwiększa wydajność, spójność i zapewnia szybki zwrot z inwestycji.

Większa spójność i precyzja

Istnieje kilka zalet automatyzacji za pomocą robotów spawalniczych, w tym szybsze i bardziej spójne czasy cyklu, brak przerw w produkcji oraz lepsza jakość spoiny. Roboty spawalnicze pracują wydajnie, ponieważ mogą pracować bez przerw i dni wolnych. System urządzeń jest bardziej spójny, dokładny i może poruszać się szybko od jednego spawu do następnego, przyspieszając cały proces. Nawet najbardziej utalentowani spawacze popełniają błędy. Jednak dzięki robotom spawalniczym wszystko jest prostsze. Zautomatyzowane używane roboty spawalnicze oszczędzają energię, pracując konsekwentnie. Dodatkowo, tworzone spawy są wyjątkowo spójne. Dokładność systemów robotów oznacza mniej zmarnowanego materiału i czasu, a jednocześnie pozwala na zwiększenie jakości produktu.

Oszczędność czasu i większa wydajność

Zasadniczo za pomocą automatyzacji spawanie przy użyciu robota zajmuje mniej czasu, a producenci mogą obniżyć koszty bezpośredniej pracy i bezpieczeństwa oraz oszczędzać materiały. Zrobotyzowane systemy spawalnicze szybko wykonają zadanie. Niezależnie od tego, czy wykorzystywane są nowe czy używane roboty spawalnicze, zapewniają mniejszą ilość błędów niż spawanie ręczne. W przeciwieństwie do tradycyjnych robotników, roboty spawalnicze nie wymagają przerw, wakacji, itp. Praca może być kontynuowana bez przerwy, 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. To z kolei zwiększa wydajność i produktywność.

Obniżone koszty bezpośredniej pracy i bezpieczeństwa

Koszt spawania ręcznego może być dość duży. Proces ten wymaga też czasu, umiejętności i koncentracji. Jest to również niebezpieczne zajęcie. Wszelkiego rodzaju błyski, wyziewy, iskry i wysoka temperatura powodują, że spawanie ręczne staje się groźne dla zdrowia pracowników. Dzięki robotom spawalniczym można ochronić wszystkich zatrudnianych specjalistów i zredukować koszty. Systemy te wytrzymują różne zagrożenia i często zwiększają całą produkcję. Koszty ubezpieczenia i wypadków są również bardziej ograniczone.
Artykuł zrealizowany przy współpracy z comauonline.pl.

Share: