Zbiorniki a cynkowanie ogniowe

2154
0
Share:

Cynkowanie ogniowe to proces, którego efektem jest pokrycie różnych elementów stalowych cienką warstwą cynku. Przeprowadzane jest w celu ochrony powierzchni stali przed korozyjnym działaniem wody i powietrza.

Etapy cynkowania ogniowego

W cynkowaniu ogniowym wyróżnia się sześć podstawowych etapów:

  1. Obróbka strumieniowo-ścierna
  2. Odtłuszczanie
  3. Trawienie
  4. Topnikowanie
  5. Suszenie
  6. Cynkowanie

Jak wyraźnie widać, dopiero ostatnia faza jest właściwym cynkowaniem, a wszystkie wcześniejsze przeprowadzane są w celu przygotowania powierzchni stali do właściwej obróbki i pokrycia cienką warstwą cynku poprzez zanurzenie w kąpieli cynkowej, której temperatura mieści się w zakresie od 445 stopni C do 455 stopni C.

Zbiorniki wykorzystywane w cynkowaniu ogniowym

Do prawidłowego przeprowadzenia procesu cynkowania ogniowego niezbędne są zbiorniki wykonane z odpowiednich materiałów oraz gwarantujące właściwy poziom wytrzymałości i bezpieczeństwa. Wiąże się to z wyjątkowo ciężkimi warunkami pracy: żrącym i agresywnym działaniem kwasów oraz skrajnie wysokimi temperaturami. Problematyczny jest także ciężar poszczególnych cynkowanych elementów. Nic więc dziwnego, że zbiornikom stosowanym w cynkowaniu ogniowym stawia się wyjątkowo rygorystyczne wymagania.

Share:
zobacz wiecje Nowoczesny metalowy kwietnik stojący zobacz