Co może zaoferować firma prowadząca szkolenia podatkowe?

2591
0
Share:

Szkolenia podatkowe, to bardzo zawiły i skomplikowany temat. Widać to chociażby po tym jak skomplikowane przepisy narzuca nam fiskus – czasem nawet dobra księgowa nie jest nam w stanie pomóc we wszystkich kwestiach obejmujących naszą firmę. Dlatego konieczne jest szkolenie pracowników pod tym względem. Musi być to jednak szkolenie „z głową”…

Szkolenia o tematyce podatkowej – kto może je przeprowadzić?

Każda szkolenie podatkowe, musi być przeprowadzane przez odpowiednią firmę. Nie możemy wziąć kogoś z ulicy – ważne są nie tylko kompetencje ale również profesjonalizm. Podmiot szkolący naszych pracowników pod kątem księgowości musi mieć stosowne uprawnienia do wykonywania tego typu zadań. Ponadto, powinien dysponować on doświadczoną kadrą która nie tylko „zna się na rzeczy” ale też potrafi to wszystko przekazać w interesujący sposób – tak by słuchacze zrozumieli temat.
Ważne jest, jak dana firma przeprowadza szkolenia. Czy polegają one wyłącznie na nudnym słuchaniu nudnych rzeczy i odpytywaniu z tego co było mówione, czy też bardziej mają one formę warsztatów, na których uczymy się w sposób kreatywny i aktywny. Być może tematyka podatków nie jest zbyt ciekawa dla przeciętnego odbiorcy, ale nie zwalnia to osób prowadzących szkolenie od tego, by zainteresować nim słuchaczy.

Szkolenia podatkowe – co powinny w sobie zawierać?

Firma prowadząca szkolenie podatkowe nie tylko musi zainteresować słuchaczy. Musimy założyć, że takie szkolenie będzie trwało kilka godzin. Czego się z niego nauczymy jeśli nie będziemy posiadać żadnych pomocy naukowych? Muszą być to pomoce, z których nie tylko będziemy mogli korzystać na zajęciach, ale też poza nimi – ucząc się chociażby w domu.
Pomoce naukowe to jedno a nauka – to drugie. Szkolenia podatkowe oferowane przez zaawansowane firmy szkoleniowe powinny też zawierać w sobie coś na kształt swoistego sprawdzianu. Oczywiście – nie każemy naszym słuchaczom pisać kartkówki. Sprawdzanie ich wiedzy może być przeprowadzane w sposób o wiele bardziej przyjazny. Wtedy szybciej zauważymy efekty naszej pracy.

Sprawy organizacyjne

Firma oferująca szkolenia z zakresu podatków (i nie tylko!) powinna być również elastyczna pod względem miejsca przeprowadzenia szkolenia. Jeśli zleceniodawca życzy sobie, by szkolenie było przeprowadzone na terenie jego firmy, nic nie powinno stać na przeszkodzie by tego dokonać. Rzecz jasna jeśli potrzebne narzędzia do przeprowadzenia szkolenia nie znajdują się na terenie danej firmy takiej możliwości nie będzie. Jednak w przypadku szkoleń podatkowych raczej takie problemy nie mają miejsca.
No i wreszcie – tematyka. Prawidłowo funkcjonująca firma szkoleniowa, powinna w swojej ofercie dokładnie opisać zakres prezentowanych przez swoich pracowników szkoleń. Kwestia podatków jest bardzo szeroka… Dlatego tematyka przeprowadzanych szkoleń również może być bardzo zróżnicowana. Trzeba podkreślić, że przeprowadzone szkolenie nie będzie trwało zbyt długo. Trzeba się więc dokładnie skupić na konkretnych zagadnieniach a to wymaga dokładnie przedstawionej oferty szkoleniowej.
Profesjonalne szkolenia podatkowe organizuje firma WLR Training Group

Share: