Rattanowe kompozycje, czyli ponadczasowe zauroczenie

2542
0
Share:

Piękno jest niemal wszędzie. Czasami wystarczy dobrze się rozejrzeć, żeby dostrzec jego przejawy. Z całą pewnością piękno tkwi w naturze. Do tej właśnie strefy odwołujemy się od zawsze, wykorzystując naturalne materiały. Należy do nich rattan, którego urodę docenia się od wieków. Także współczesna estetyka, oparta na inspiracjach naturą, podkreśla rangę rzeczy wykonanych z przyrodniczych materiałów. Rattan coraz częściej gości w naszych ogrodach i wnętrzach. Nic dziwnego. Powstają z niego zachwycające przedmioty.

Meble rattanowe

Największą popularnością cieszą się meble ogrodowe rattanowe. Krzesła, fotele, sofy, kosze, skrzynie wyplatane z tego materiału prezentują się wyjątkowo autentycznie i szlachetnie. Najlepsze dzieła przecież tworzy sama natura. Czasami wystarczy tylko pomysłowo wykorzystać to, co nam ona oferuje. Znane od dawna meble z rattanu mogą prezentować się klasycznie, wręcz rustykalnie. Idealnie umeblują wówczas tradycyjną werandę drewnianą czy altankę utrzymaną w dziewiętnastowiecznym stylu.
Rattanowe fotele, głębokie, o miękkiej linii – nawiązują do tych, które pojawiały się w ogrodach tworzonych przy eleganckich willach i pałacach. Ale współczesne meble rattanowe często mają też bardzo awangardowy design. Powstają na bazie połączenia elementów rattanowych z metalowymi. Nawiązują do stylów drugiej połowy XX wieku. Takie nowoczesne krzesła czy fotele doskonale umeblują ogród awangardowy. Fantastycznie uzupełnią je proste parasole do ogrodu, stoły aluminiowe czy motywy z betonu architektonicznego.

Dekoracje rattanowe

Rattan ma dużą wartość dekoracyjną, co chętnie wykorzystujemy w ogrodach,  w strefach przydomowych, ale także we wnętrzach. Wykonane z tego materiału kosze i koszyczki nadają się naprawdę do wielu miejsc. Pięknie zaprezentują się w nich na przykład urocze petunie. Takie ozdoby wyróżnią każdy taras, parapet, mały balkon czy altankę.

Share: