Funkcjonalne łóżka drewniane – kupuj z głową!

2240
0
Share:

Kupno łóżka powinno być przemyślane – to w końcu przedmiot, który ma nam gwarantować odpoczynek, komfort i spokojny sen. Istotne jest, aby podczas zakupów nie kierować się niską ceną czy atrakcyjnymi rabatami. Zanim zdecydujemy się na konkretny model warto zastanowić się, czego oczekujemy od naszego łóżka!

Wymiary, materiał, pojemnik na pościel

Kupując łóżko najczęściej zwracamy uwagę na cenę oraz wygląd zewnętrzny. W dalszej kolejności interesują nas wymiary oraz możliwość schowania pościeli. Rzadko kiedy zwracamy uwagę na konstrukcję, materiały z którego mebel został wykonany. To spory błąd – znając materiał możemy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zachowa się konstrukcja pod naporem dużego ciężaru. Kupując łóżka oparte na ramie warto przetestować, czy rama nieznacznie się wygina. Jeśli jest ona sztywna powinniśmy zachować czujność – takie drewno może szybko zacząć pękać! Lite drewno powinno być też dobrze zabezpieczone przed wilgocią – w tym celu stosowane są pasty i lakiery.
W niewielkiej sypialni świetnie sprawdzi się łóżko z drewna oparte na ramie. Taka konstrukcja zapewnia trwałość łóżka, dodatkowo wybór konkretnego gatunku drewna sprawia, ze możliwe jest idealne dopasowanie łóżka do stojących już w pomieszczeniu mebli. Wszystko za sprawą bejc!

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Share:
redotavares.com epismo.org ari.pl