Kantory online – sposób na korzystniejsze kursy wymiany walut

1812
0
Share:

W dobie rosnącego franka, szybujące w górę euro oraz drożejącego dolara i funta obce waluty kupuje się za złotówki z bólem serca. Na szczęście możemy osłodzić sobie trochę koszty, korzystając z internetowych kantorów wymiany walut.

Bezpieczne transakcje online

Większość osób, które sceptycznie podchodzą do wymiany walut za pośrednictwem internetu, jako największy mankament kantorów online wskazuje brak odpowiednich zabezpieczeń i gwarancji. Jest to zarzut nie tylko oderwany od rzeczywistości, ale też absurdalny. Kantory internetowe, podobnie jak banki, korzystają z szyfrowania SSL, a niektóre z nich przeprowadzają także weryfikacje transakcji za pośrednictwem wiadomości SMS.
Prawda jest taka, że bardziej ryzykowne jest skorzystanie z kantoru stacjonarnego. W końcu noszenie ze sobą dużej ilości gotówki nie należy do najbezpieczniejszych rozrywek.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto także zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas kantor, tak jak chociażby kantor – ekantor.pl, współpracuje z GIODO (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych) przy przechowywaniu danych wrażliwych i spełnia bardzo restrykcyjne wymagania stawiane przez GIIF, czyli Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Share:
ola.org dled.com.pl lbladdersymptoms.org