Powody, dla których warto wymienić okna!

2088
0
Share:

Wymiana okien to kosztowny wydatek, jednak z pewnością to także olbrzymia inwestycja na przyszłość. Wymiana okien może być spowodowana nieszczelnością dotychczasowej stolarki okiennej lub też złym stanem elementów okna. Co powinno wzbudzić naszą czujność?
Z pewnością, co jakiś czas powinniśmy przyglądać się temu, w jakim stanie są uszczelki w oknach. Wraz z czasem guma sztywnieje i jest bardzo podatna na łamanie. Taka uszczelka może również się kurczyć – wszystkie te defekty sprawiają, że do wnętrza pomieszczenia przedostaje się chłodne powietrze.
Drugim poważnym problemem może być zła konstrukcja łączenia stolarki okiennej i tynku – zdarza się, że otwór okienny jest tworzony niestarannie, przez co powstają spore szczeliny. Oczywiście możliwe jest ich uzupełnianie piankami uszczelniającymi, jednak po wielu latach materiał ten może kruszeć i powodować przenikanie chłodnego powietrza do wnętrza pomieszczeń.

Co oferują topowi producenci?

Obecnie w stolarce okiennej wykorzystywane są przede wszystkim niezwykle nowoczesne tworzywa – wzmocnione tworzywa PCV, lite drewno. Szczególnie to ostatnie wydaje się być ciekawym rozwiązaniem – nie tylko jest niezwykle solidne, ale również wspaniale wygląda.
Czytaj więcej o oknach drewnianych i PCV na okna-internorm.pl

Share:
live url e-scale.org zobacz