Solidne parasole ogrodowe – jak wybrać dobry model?

2180
0
Share:

Zaprojektowanie strefy relaksu w ogrodzie czy na tarasie jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek. Najlepsi krajowi producenci oferują nam piękne meble i dodatki outdoorowe, dzięki którym bez trudu stworzymy miejsce idealne do relaksu. Jak dobierać poszczególne elementy, aby zapewnić sobie wygodę? Czy powinniśmy zwracać uwagę na tworzywa?

Komplet meblowy dopasowany do potrzeb

W zależności od miejsca czy wielkości przestrzeni dobierajmy komplety meblowe. Na niewielkich balonach czy tarasach wystarczą małe stoliki kawowe oraz fotele czy krzesła. W ogrodach możemy postawić meble takie jak sofy narożne i szersze stoły obiadowe. Istotne jest dobranie mebli również do naszych oczekiwań. Jeśli cenimy relaks i leniwe popołudnia możemy wybrać np. nowoczesne leżanki ogrodowe. Istotne jest, aby meble były trwałe i solidne, wykonane z odpornych na zmienne warunki atmosferyczne materiałów.

Czy parasol jest niezbędny?

Współcześnie wiele mówi się o zagrożeniach wynikających z nadmiernego promieniowania UV. Solidne parasole ogrodowe pozwolą nam ochronić się nie tylko przed upałem, ale również ryzykiem poparzeń słonecznych. Obecnie parasole projektowane są w taki sposób, aby jednocześnie chronić i ulepszać estetykę otoczenia.

Stelaże parasoli ogrodowych wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo. Takie tworzywo jest odporne na działanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Stelaże osadza się na ruchomych stopach – dzięki nim możemy rotować parasole o 360 stopni. Innowacyjne materiały wodoodporne pozwalają na tworzenie czasz parasoli odpornych nie tylko na wilgoć, ale również na promieniowanie UV. Taka czasza, rozpięta nad naszymi głowami, pozwoli nam korzystać z lata bez względu na pogodę. Czasze mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Share: