Innowacje na naszym tarasie

1857
0
Share:

Aby odpocząć od codziennych problemów i naładować wewnętrzne akumulatory wcale nie musimy wyjeżdżać poza miasto. Wystarczy niewielki balkon, taras czy ogródek, aby móc cieszyć się słońcem i bliskością natury. Przy pomocy kilku elementów stworzymy na naszym tarasie interesująca przestrzeń wypoczynkową. Od czego zacząć?

Komplet ogrodowy dla całej rodziny

Aby móc cieszyć się długimi godzinami na świeżym powietrzu konieczne jest wybranie kompletu mebli ogrodowych. Te znajdziemy u topowych producentów, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Miejmy na uwadze to, że najważniejsze są tworzywa – meble muszą być wykonane z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, wnikanie brudu, promieniowanie UV. Wśród najchętniej wybieranych mebli wyróżniają się przede wszystkim komplety modułowe.

W poszukiwaniu cienia na tarasie…

Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne nie jest dobra dla naszego zdrowia. Korzystając z tarasu pamiętajmy o tym, żeby w czasie najsilniejszego promieniowanie schronić się w cieniu. Do niedawna na tarasach królowały parasole ogrodowe. Dzisiaj wybór jest szerszy, a coraz więcej osób decyduje się na eleganckie tarasole. Czym są i jak mogą odmienić nasz taras?

Konstrukcja tarasoli oparta jest na aluminiowych elementach malowanych proszkowo – zastosowanie tej technologii pozwoliło na skuteczną ochronę tworzywa przed wilgocią i pojawianiem się rdzy. Konstrukcja może być pomalowana na kolor wybrany przez kupującego – ma on do dyspozycji ponad 200 klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych. Marki takie jak tarasola.plzaoferują nam tarasole o dachach lamelowych. Takie rozwiązanie jest obecnie jednym z najchętniej stosowanych. Lamele aluminiowe mogą obracać się o 135 stopni, przez co użytkownik sam decyduje jak wiele słońca może wpadać pod tarasolę.

Share: