Platformy e-learningowe w Polsce – co warto o nich wiedzieć?

1956
0
Share:

W polskiej sieci coraz więcej i głośniej mówi się o specjalistycznych platformach e-learningowych, na których umieszczane są filmy instruktażowe oraz video poradniki. Dotyczą one zazwyczaj obsługi konkretnych programów komputerowych – obróbki zdjęć, tworzenia prostych grafik komputerowych, projektowania wnętrz. Wśród nich znajdziemy jednak również i inne materiały. Co warto wiedzieć o platformach e-learningowych?
Platformy e-learningowe tworzone są dla dorosłych użytkowników – korzystanie z nich jest nieodpłatne, jednak same materiały filmowe wymagają uiszczenia od nas odpowiedniej sumy. Początkowo konieczne jest zarejestrowanie się – podczas rejestracji podajemy nasze imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu komórkowego i inne dane. Są one niezbędne do weryfikacji użytkownika, jak również do tego, aby użytkownicy byli zobligowani do przestrzegania regulaminu platformy. Po rejestracji otrzymujemy link aktywacyjny na maila, który musimy kliknąć. W tym momencie stajemy się pełnoprawnymi użytkownikami portalu.

Jak korzystać z materiałów zamieszczonych na platformach?

W czasie wybierania konkretnych kursów (np. tworzenie modeli do gier) konieczne jest dodanie materiału wideo do naszego wirtualnego koszyka – tak samo jak w przypadku zakupów internetowych. Kolejno musimy zapłacić za wybrane przez nas materiały szybkim przelewem internetowym (zazwyczaj opcji płatności jest kilka). Po dokonaniu płatności musimy poczekać na jej zaksięgowanie w systemie. Kiedy kwota zostanie zaksięgowana materiał wideo jest automatycznie dodawany do naszego konta. Możemy z niego korzystać bezterminowo – co z pewnością jest sporym ułatwieniem dla osób zapracowanych. Dodatkowo możemy również zakupiony materiał ściągnąć na nasz komputer i wykorzystywać wtedy, kiedy mamy ochotę, również off-line. Musimy jednak pamiętać o podpisanym przez nas regulaminie i zobowiązaniu do nierozpowszechniania zakupionych materiałów.

Share:
https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft nahp.com https://antekwpodrozy.pl/455-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-na-czas-podrozy