Jak zapomnieć się w ogrodzie

1891
0
Share:

Nieustannie musimy o czymś pamiętać. Ciągle załatwiamy ważne sprawy i nic nie może nam umknąć. Ale niekiedy to właśnie zapomnienia potrzebujemy najbardziej. Chcemy zostawić za sobą wszystkie sprawy, żeby poszukać w sobie spokoju i wyciszenia. W domu bywa to często trudne. Ciągle coś nas rozprasza. Podobnie dzieje się, kiedy uciekamy do naszego ogrodu.

Kiedy komórka ciągle dzwoni

Trudno wyciszyć się i znaleźć upragniony spokój ducha, kiedy telefon bez przerwy dzwoni i ktoś ciągle czegoś od nas chce. Może czasami warto więc zostawić komórkę w domu? Dla niektórych brzmi to strasznie, ale wcale takie nie jest. Ta chwila zapomnienia i relaksu okaże się zbawienna dla naszej psychiki.

Niech w tobie zapanuje cisza

Skorzystaj z możliwości tkwiących w ogrodzie. Wykorzystaj jego naturalne walory. Kojąca zieleń, bliskość wody, zapach kwiatów – to wszystko sprzyja kontemplacji. Pomyśl przez chwilę tylko o sobie. Przydadzą się wygodne leżaki ogrodowe. Nie tylko w słoneczne dni. Można się na nich wygodnie ułożyć. Wsłuchać w siebie i w ciszę.

Dobranoc w ogrodzie

Jeśli mamy w pobliżu domu wygodne meble modułowe, w kilka chwil stworzymy z nich miejsce do spania. Nagle okaże się, że w letnim ogrodzie przyjemnie się zasypia. Nie spędzimy tam całej nocy, ale świetnie się zrelaksujemy. Nawet zestresowane osoby cierpiące na bezsenność nauczą się na nowo dobrego snu. Nie mówiąc już o przyjemnej, ogrodowej drzemce po południu. Każdy na nią zasługuje. To najlepsza metoda regeneracji.

Nie zapomnij o sobie

Ogród w ten sposób okaże się przyjazną przestrzenią, w której paradoksalnie, zapominając o całym świecie, przypomnimy sobie o własnych potrzebach. Nie musimy koniecznie organizować w nim specjalnej strefy SPA, żeby doświadczyć stuprocentowej odnowy.

Share: