Czym jest popularny technorattan?

1828
0
Share:

Wraz z nadejściem długo wyczekiwanej wiosny w sklepach zaczęły pojawiać się artykuły sezonowe. Wśród licznych mebli ogrodowych szczególnie ważne miejsce zajmują krzesła, stoliki i fotele wyplatane z technorattanu – tworzyw, które w ostatnich latach bije rekordy popularności. Co kryje się pod tą nazwą? Dlaczego to właśnie technorattanowe meble cieszą się tak ogromną popularnością? Sprawdź!

 

Nowoczesne tworzywo stworzone dla ogrodów

Technorattan, zwany również eko-rattanem, jest tworzywem sztucznym składającym się z włókien polietylenowych HPDE lub poliuretanu o dużej gęstości. Syntetyczne tworzywo na pierwszy rzut oka do złudzenia przypomina swój pierwowzór, czyli rattan pozyskiwany z egzotycznych palm rotangowych, jednak wykazuje od niego inne właściwości. W przeciwieństwie do naturalnego surowca, technorattan jest w pełni odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz urazy mechaniczne. Co ważne, technorattan jest materiałem ekologicznym – podczas jego użytkowania oraz w czasie procesu produkcji nie wytwarzają się żadne toksyczne związki, które mogłyby negatywnie wpływać na środowisko naturalne. Po wyjątkowo długim okresie eksploatacji plecione meble mogą być poddane recyklingowi.

 

Komplet mebli ogrodowych z technorattanu – nowoczesne, wygodne i solidne wyposażenie

Ze względu na swoje właściwości technorattan znalazł szerokie zastosowanie w przemyśle meblarskim. Walory syntetycznego materiału szczególnie docenili producenci wyposażenia outdoorowego. W katalogach czołowych marek znaleźć możemy szeroki wybór wysokiej klasy krzeseł, stołów, kanap, sof i huśtawek, które doskonale wpisują się we wzornicze trendy. Komplet mebli ogrodowych jest nie tylko maksymalnie praktycznym wyposażeniem umilającym letnie dni, ale również stylową i wyrazistą ozdobą aranżacji.

 

 

Share: