Meble wykwintne − w stylu glamour

2677
0
Share:

Glamour to znaczy przepych. Blask i prestiż to słowa idealnie opisujące charakter tego stylu aranżacyjnego. Glamour zakochany jest w zbytku. Łączy w sobie pałacowy przepych, błyszczące dodatki i drogie materiały. Inspiracją stylu jest obfitość baroku ze swoimi rzeźbieniami, pikowaniami i wszechobecnymi lustrami. Tak wykwintne meble posiada w ofercie niejeden sklep meblowy Bielsko i mieszkańcy okolic podmiejskich już dawno docenili walory luksusowego stylu aranżacji.

1. Materiały, które się sprawdziły

Meble są solidnie zbudowane, a materiały powinny być bardzo trwałe.

Drewno o twardej strukturze pokrywane jest często fornirami gatunków szlachetnych lub egzotycznych. Metal posiada srebrzenia i niklowania.

Łączy się je ze szkłem i kryształami szlifowanymi w przemyślny sposób, tak by rozszczepiały promienie świetlne na miliony lśniących rozbłysków.

Meble wykończone tapicerką obija się miękkim pluszem lub skórą.

Sklepy meblowe w bielskim oferują nowoczesne meble w stylu wykonane z płyt mdf i pokryte grubą warstwą syntetycznego lakieru imitującego lakę.

2. Wzory i kolorystyka

Wypróbowaną kolorystyką stylu są ciemne i pełne barwy o nasyconych kolorach.Takie właśnie meble powinien oferować każdy dobry sklep meblowy Bielsko ma tę przewagę, że znajduje się na terenie gdzie operuje wielu producentów stylowych mebli.

Glamour oprócz srebrnych rozbłysków celuje w brązy i fiolety oraz złocenia w połączeniu z karminową czerwienią.

3. Krzesła i stoły

Krzesła i stoły jak wszystkie meble z kolekcji mocno stoją na podłodze. Są solidne i ozdobne już na pierwszy rzut oka. Krzesła i stoły w stylu glamour mogą zmienić zwykły salon w salę tronową.

Większość sklepów meblowych na terenie Bielska ma tę świadomość i poleca swoim klientom meble z bogato tapicerowanymi siedziskami. Są wygodne dzięki wspomnianej skórze i aksamitom.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep meblowy Bielsko – Salonkomandor.pl.

Szafy i komódki

Szafy i komody to dobry przykład inspiracji stylu barokiem, a nawet rokoko. Fronty są ozdobione rzeźbieniami, które jak żywo naśladują te z pałacowych wnętrz wielu muzeów. Wiele elementów pokrywa srebrna i złota farba. Meble stoją najczęściej na drewnianych fantazyjnie wygiętych nogach.

Sofy, łoża i kanapy

Sklepom meblowym w Bielsku i okolicy nie brak profesjonalizmu w zakresie znajomości realiów odniesień historycznych. Dlatego meble wypoczynkowe i do spania w stylu glamour swoją miękkością i ekskluzywnym wyglądem zadowolą największego hedonistę. Podobnie jak fotele obite są miękkim i pikowanym materiałem. Pikowane fotele i romansjery tworzą z niewielkimi stolikami z toczonego drewna wygodne komplety.

Share: